VOLNÁ DISKUSE

413 posts / 0 new
Poslední
Doubek Miroslav
Obrázek uživatele Doubek Miroslav
VOLNÁ DISKUSE

 

V této části možno diskutovat na "volná jinde neuvedená témata" i současně podávat jiná sdělení.

 Reagovat (odpovídat) na příspěvky lze i anonymně bez přihlášení.

 

Jiří Koliha (neověřeno)
Nové stránky
Našel jsem nové stránky Svobodných. Snad budou mít tak velkou návštěvnost, jako doposud. Docela rád bych si přečetl názory i jiných lidí na kandidátce Svobodných na dění v Milevsku. Na fotu je vás pět a názory slyším jen od pana Doubka. :)
Doubek Miroslav
Obrázek uživatele Doubek Miroslav
Má Milevsko otevřenou radnici?

 

Přetiskujeme z Milevských novin a JČT:

Má Milevsko otevřenou radnici?   

MILEVSKO - Zasloužila by si milevská radnice titul Otevřená radnice? O tom musí rozhodnout občané. Jisté ale je, že město by rádo uspělo v soutěži Otevřeno Zavřeno, která je pořádána od roku 2013 organizací Otevřená společnost. Do soutěže ale jednotlivá města musí nominovat jeho obyvatelé. Mezi kritéria pro udělení ceny Otevřená radnice patří například účast veřejnosti na rozhodování města a kvalita poskytování informací.

  

Milevská radnice se snaží dělat změny k lepšímu, aby vylepšila svůj obraz u veřejnosti.

 

JE TO PRAVDA?    

CO JE TŘEBA JEŠTE VYLEPŠIT?

XZ (neověřeno)
Otevřená radnice

ANO, mnohé se zlepšuje a zlepšilo, ale stále je v čem pokračovat.

Doubek Miroslav
Obrázek uživatele Doubek Miroslav
Po dlouhých diskusích odhalena socha "Předjaří"

  

zdroj: Milevské noviny + JČT

V Milevsku odhalili sochu  a ocenili bývalého předsedu národního výboru pana Voříška

Václav Voříšek si připíjí se starostou Ivanem Radostou, který je proti němu ve funkci juniorem. Teprve od podzimu.

Václav Voříšek si připíjí se starostou Ivanem Radostou,

MILEVSKO - V městské knihovně byla včera vpodvečer odhalena bronzová socha Předjaří sochaře Břetislava Bendy. Skončilo tak dvouleté hledání vhodného místa pro bronzové dílo rodáka z Líšnice u Milevska. Ženský akt totiž budil i vášně.

 
Jiří Koliha (neověřeno)
Šíří se to jako lavina

Šíří se to jako lavina. Co? No přeci, že v Praze vyfotili při rychlé jízdě auto z MěÚ v Milevsku. Podrobnějším šetřením, se zjistilo, že auto ten den mělo stát v garáži, nestálo. Toto auto jako jediné nemá namontovánu GPS, a tak nelze dohledat, kde ten den bylo. Dalším šetřením se zjistilo, že na tachometru auta je kolem 800 km navíc, aniž by byly jízdy vykázány na základě povolení jízd. Zjistilo se, že dotyčný zaměstnanec,(památkář?)který se k neoprávněným jízdám přiznal, byl vyzván starostou aby odešel dohodou. Neodešel a dál zůstává ve funkci, protože začal vyhrožovat, co ví na ostatní funkcionáře MěÚ. Naopak, za něj začali u starosty orodovat bývalí členové zastupitelstva. Nejen návštěvou v kanceláři starosty, ale i v domě starosty. Starosta asi změkl, a přestože mělo být podáno tr. oznámení na neznámého pachatele, ohledně nepovolených jízd, tak starosta po neočekávaném výroku soudu s ředitelkou Heroutovou v tomto případě vyčkává. Samozřejmě, je to špatný příklad pro ostatní zaměstnance MěÚ, a v budoucnu s tím bude mít starosta problémy. Jinak by bylo velmi zajímavé se tomuto zaměstnanci podívat na zoubek, ohledně Heroutovo roubenky ve Zhoři, či nabídky pro zajištění dotace jinému majiteli opravované starobylé nemovitosti v Milevsku. Pan Smrčina byl rozumný a odešel dohodou, tento týpek bude asi pro město větší oříšek, protože má mnoho přímluvců a zastánců, kterým kdyby mluvil, by nebylo zrovna do smíchu. Můj názor? Starosto v tomto případě máš být nekompromisní stejně, jako tomu bylo u jiných. Každý tvůj krok je pozorně občany sledován, a opozice z ODS čeká na každou chybu. Vím, že odpovědnost za chybný krok je veliká. Kdo se bojí, nesmí do lesa. Ten co to auto využil se nebál a do toho lesa na pych klidně šel.

Simon (neověřeno)
Tajemník

Dobrý den, již se veřejně diskutuje o novém tajemníku města, kterého vnucuje novému starostovi,bývalá starostka. Má to být největší bonzák z úřadu. Tento bonzák byl ten,který započal aféru s paní Kalinovou,které dal neoprávněně výpověď. Je to největší patolízal na úřadě a protože už je na něj mnoho stížností na sociálce, proto začal donášet Stráské,které dřív za Herouta nemohl přijít na jméno.Kotalíku,KOTALÍKU.

Je pravdou, že si ředitelka ssmm zaměstnala svou příbuznou ve službách? Byla tu malá naděje,že příchodem nového vedení se mnoho změní. Pořád v to pane Doubku věříme.

Jiří Koliha (neověřeno)
Zalévat se musí za každou cenu

Dnes 9.9. 2015 v 6.53 hodin. Husovo náměstí, před obchodem Kika. Začíná pršet, předpověď počasí-přeháňky a déšť. Nevadí, SMM zalévají dřeviny před obchodem, vždyť to město zaplatí. Tisícovka sem, tisícovka tam, hlavně když Polanecký dostane odněnu 140 tisíc. Že by někdo měl uvažovat o tom, zda je zalévání v tomto období pro město přínosem, je jaksi mimo chápání úředníka či jednatele SMM. Pak slyšíme nebo čteme, jak starosta place nad tím, že by potřeboval pracovité a přemýšlející spolupracovníky. S těmito, co dělají tyhle hovadiny to určitě nevyhraje. Přitom na místa těchto lidí čeká u dveří mnoho jiných, možná kvalitnějších.

Béďa z Milevska (neověřeno)
Prší, prší, jen se leje

Prší, prší, jen se leje, Polanecký se starostovi směje.
Odměna mu pěkně pluje, zvláště, když mu k tomu lije.

To je tak, když není malý dvůr a velký bič. To se to tancuje, když hraje polka veselá. Možná příště už Jirko nebude vykládat své zážitky z Tunisu, ale přímo z Emeriky. Penízky mu naprší a radnice mu na cestu ráda takto přispěje. Opět špatná práce úředníků a smluv.

Blue (neověřeno)
Nájemné odpad a dále

Zajímavý článek :

http://pisecky.denik.cz/zpravy_region/lide-dluzi-mestu-pisek-patnact-mil...

To v Milevsku to jsou jiný kadeti. Ti nic nevymáhaly a všechno odepsali. Dokonce v novinách psaly, že město Milevsko v tom má nepořádek a binec viz odkaz a pak se diví, že nemají na nic peníze :

http://pisecky.denik.cz/zpravy_region/nesmysly-v-ucetnictvi-dluh-za-ante...

http://pisecky.denik.cz/zpravy_region/dluh-dluhem-nebyl-odpis-resi-zastu...

a tak dále. Lidem v Milevsku je to, ale jedno hlavně, že maji masopust. Ekonom místostarosta jim to vysvětlí. Informace utají nechá si je pod pokličkou a pak to odepíše. Je to moudrej táta, je u toho už celé čtvrtstoletí. Že v novinách o navržené strategii co se další budoucnosti píše jako o poplašné zprávě to mu nevadí. Hlavně, že plat chodí pravidelně.

pivař (neověřeno)
nájemné ...

Ptal jem se na to, co Doubek? Standard - maže.

Doubek Miroslav
Obrázek uživatele Doubek Miroslav
TO pivař

Nevím na co jste se ptal, když si sám odpovídáte!  A že nesprávně- to vás vůbec nezajímá.

1.) Váš příspěvek NEBYL vymazán

2.) Finanní výbor může ukazovat na nedostatky a navrhovat jiná řešení! A TO AKTIVNĚ ČINIL, ale doporučení nikdo nerealizoval. Dnes se ukazuje jak byla doporučení správná a je snaha je zavést.

3.) Napište konkrétně, kde si myslít, že se  jedná o nekvalifikovanou práci Úřadu, ať se poučíme a můžeme zjednat nápravu!. 

Neodborně a draze jsou  připraveny staré projekty, mnohé se musí přepracovávat a znovu posuzovat - aby bylo pro lidi za rozumnou cenu.

4.) Miliony NETEČOU, vše probíhá dle výběrových řízení z více dodavatelů. A i tam kde bylo možno postupovat jako u havárie (Rada zadá napřímo) se toto neuskutečnilo a probíhá výběrové řízení (např. viz střřecha ZS)

5.) Žádné odměny NETEČOU, jen to na co mají nárok zastupitelé a radní!

kreslič (neověřeno)
Výběrová řízení.

Zajímavé, prý elektronické aukce.

http://www.jcted.cz/diskuze/

Doubek Miroslav
Obrázek uživatele Doubek Miroslav
Výběrová řízení + ZAKÁZKY MĚSTA

 

Jak projektant ing. Černý,  na objezdovou trasu (CUKAVA -Hajda) s cen0u cca 50 tis. Kč,
tak i zhotovitel opravy můstku F. Polata (s ceno cca 300 tis. Kč) byli vybráni úřadem na základě poptávkového řízení z více uchazečů  , resp. z více firem (v případě můstku 6ti )a nabídli nejlepší cenu.
V prvním případě jsem nebyl ani členem výběrové komise (zadává příslušný odbor),
ve druhém případě jsem byl jedním z 5ti členů výběrové komise + návrh A VÝSLEDEK VÝBĚRU odsouhlasila Rada MM.   Příslušné protokoly, nabídky, i rozhodnutí RMM lze dohledat na úřadě a můžete zkontrolovat.
VYHRÁLY FIRMY, KTERÉ PODALI CENOVĚ NELEPŠÍ NABÍDKU (při přesné definici požadovaného díla a kvality) !!!

Žádná "ZAKÁZKA Z RUKY" snad za celou existenci této nové RMM nebyla zadána. I v případě, že se jednalo téměř o Havárii střechy na Sposu, postupovalo se výběren ve veřejné soutěži.

Žádná malá domů pro Doubka, resp. se jedná o velkou domů pro město, protože se snažím oslovovat a jednat s dalšími firmami mimo stávající okruh dodavatelů, aby byla větší konkurence a snížili se ceny. A to se  daří - a výsledkem jsou cca  30% úspory nákladů. proti rozpočtu projektanta. 

Zakázky s cenou do 0,5 mil. se poptávají u nejméně 5ti firem, zakázky nad tuto hodnotu se zádávají dle zákona o veřejných zakázkách  a navíc se poptávka zasílá i přímo na firmy.

Naděžda (neověřeno)
Odpověď panu Bc.Doubkovi

Pane Doubku,vždy firmy na poptávku radnice odpoví cenou?
Pokud cenou nebo rozpočtem neodpoví, viděla bych, že je poptávka pěti firem jak uvádíte neplatná.Musím napsat, nevedete to moc dobře, když osoby ve "straně " spřízněné dostávají zakázky.
Je však pravdou,že se Vám musí nějak ta snaha vracet,že?

Doubek Miroslav
Obrázek uživatele Doubek Miroslav
TO Naděžda

Ne vždy všichni odpoví, ale v případě můstku se vybíralo z 5ti nabídek -resp. vyhrála ta s nejlepší cenou.  Tzn postup dle zákona o veřejných zakázkách.

Žádné zakázky nedostávají zpřízněné firmy, ALE VÍTĚZNÁ FIRMA VZEŠLÁ Z VÝBĚROVÉHO (POPTÁVKOVÉHO) ŘÍZENÍ.  A poptávky a hiodnocení nezpracovávají politici, ale pracovníči úřadu!!!

Otázka: Máme při poptávání odmítat milevské firmy, protože mají kontakt na osoby z politiky???

Pozn: Stejným způsobem jsou poptávány např. i firmy mající vztah k opozzičním politikům (SMM, ROBRO,...) a získali (vyhrály) podstatně více zakázek a prací.

OPAKUJI:  ZÁLEŽÍ JEN NA  cenové nabídce v regulelní soutěži. U zakázek nad 0,5 mil. Kč navíc i elektronická aukce. Jěště jeden dodatek : v současnosti se nepamatuji, že by nějaká firma uspěla s podstatnou  žádostí na vícenáklady, protože je snaha projekty precizovat.

Máte pravduv citátu " Snaha se musí nějak vracet"  - vrací se tím, že vysoutěžíme pro město levnější cenu, tzn. za ušetřené peníze můžeme postavit něco dalšího. TO POVAŽUJI ZA SMYSL MÉ ČINNOSTI!

 

Jiří Koliha (neověřeno)
Milevské noviny

Výborný článek ze zasedání ZMM. Krásná fotka z tohoto zasedání. O něčem to vypovídá. A to prosím ještě ani nezačala diskuze s občany a byly na pořadu Nové záležitosti. Já osobně jsem zvědavý na video záznam. Proč? Ten v plné nahotě ukáže, kdo má z členů zastupitelstva zájem o práci v tomto orgánu města. K zamyšlení je to, že ačkoliv všichni členové zastupitelstva jsou seznámeni rok dopředu, kdy se zasedání ZMM bude konat, přesto chybělo na tomto zasedání 7 členů ZMM, což je jedna třetina. Domníval jsem se také, že členové zastupitelstva v této koalici budou pozorně naslouchat návrhům, či otázkám z řad zúčastněných občanů. Opravdu musí nechat veškerou práci členové koalice na bedrech ing. Radosty a ing. Doubka? Bohužel, je tomu tak. link: http://www.jcted.cz/milevske-noviny/v-milevsku-malem-museli-opakovat-zas...

Jiří Koliha (neověřeno)
Dnes v MN

Dnes v MN článek o odstoupení fy Uniko, ze soutěže o stavbě tarasu ve Švermovo ulici. V tomto případě se jasně ukazuje, jak dřive fy Uniko podnikala ve městě. Předražené, nevysoutěžené, nikým nekontrolovatelné zakázky, navýšené o vice práce. Pak se lehce bohatlo a stavěly residence. Poté se pořádali různé žranice v Sepekově pro odbor výstavby a vedení města a nosily koše lahůdek na svátky a narozeniny starostky města.. Stačí si jenom vzpomenout na přestavbu domu v níž sídlí MP, nebo oprava střechy kostela sv. Bartoloměje. To se to za Stráské a Kaliny podnikalo bez jasných a konkrétních pravidel. Dnes, když by měla fy Uniko dodržet pravidla smlouvy, tak raději uteče. Taky dobře. Doufám, že druhá firma ukáže Uniku, že lze smluvní podmínky dodržet.

Školitel (neověřeno)
Školení úředníků a zastupitelů za 13 500 000,- Kč

V MN psali, že školení úředníků a zastupitelů v Milevsku prý stálo neuvěřitelných 13 500 000,- Kč. To je tedy rána. Jestli je tohle pravda a úroveň je taková jaká je tak už je možný všechno. Můžete mi říci Co je tam učili? Půlka zastupitelů ani neví, že existuje Zákon o obcích. Ne Vážně pane Doubek, co je tam učili a naučili za 13,5 Mega?
To si vážně chcete dělat v Milevsku z lidí prdel?

já (neověřeno)
Školení

Je to skutečně hrůzostrašné.Bohužel ani nové vedení
s úrovní úřadu nic nedělá.Lidi u Vzoru padali ze schodů
atd. atd..Kdo byl potrestán?Jak je možný tak velký
rozdíl mezi projektovanými náklady na střechu zimáku
a reálnou cenou?Řídí to tam skuteční odborníci.Ale za
miliony byli školeni kudy a kdy na záchod.BOŽE!

TO:Já (neověřeno)
Ptej se

Ptej se Herouta, ten byl na starostou, když se to projektovalo. To víš, musel z něčeho zasponzorovat ODS.

Já (neověřeno)
To ptej se

Zase Koliho vedle. Herout jako starosta byl politická figura.
Ten nějakému projektování nerozumí,od toho tam je odbor
města.Úmyslně neříkám odborný.Myslím,že u schodů nešlo
o prachy,ale neschopnost dobře placených ouřadů.Co se
změnilo?Nic.Jen přibyl další amatér.

TO:Školitel (neověřeno)
Školení

Ptej se Herouta, který byl v té době starostou na radnici. Ale je to dobrý návrh pro kontrolní výbor, v němž Herout zasedá. Bude kontrolovat sám sebe? Pochybuji. To samý případ u Kotalíka, který je odměňován z SMM. Může tam dělat dobrou kontrolu? To jsou mi věci.

Doubek Miroslav
Obrázek uživatele Doubek Miroslav
TO Školitel

Nemohu sice potvrdit uvedenou částku, ale je pravdou, že za bývalého tajemníka a vedení města se hrůzné částky na tuto oblast poskytovaly. S tím udělal p. Radosta s podporou nové RMM okamžitý STOP stav.

A23 (neověřeno)
školení

Pane Doubku Vy píšete za minulého vedení. A že je stop stav. Ale Vy máte půlku toho minulého vedení opět ve vedení v podobě pana Třeštíka. Ten je ale přizpůsobivej. V minulém vedení mu to nevadilo a ted mu stop stav také nevadí. Je vidět, jak je průžný a přezpůsobivý, ale jen v jeho osobních zájmech. Když má něco nového udělat, prosadit nebo zajistit tak umí říci jen TO NEJDE:

Baba Jaga (neověřeno)
Dotaz. Pamětní medaile Milevska

Může mi někdo říci za co konkrétně dostal pamětní medaili města Milevska Bývalý tajemník úřadu pan Ing. Ladislav Setikovský? Čím se zapsal do historie Milevska a co konkrétně záslužného vykonal?

Bloombergg (neověřeno)
Návrhy na pamětní medaile MIlevska

Někde jsem četl, že radnice žádá občany, aby navrhovali další osobnosti pro udělení pamětních medailí Milevska. Osobně se domnívám, že by medaili Milevska měli dostat bývalý tejemník úřadu František Troják a také bývalá tajemnice Mgr. Bc. Eva Veselá. Důvod? Také byli tajemníci.
Dále pak všichni vedoucí odborů úřadu a také třeba matrikářka. Dobře prý ověřuje podpisy. A také by se nemělo třeba zapomenout na MP. Dobře pojíždí po městě autem a monitorují pořádek, zajištuji přechody pro děti a dávaji pokuty za špatné parkování.

xx (neověřeno)
medaile

Já navrhuji zřídit medaili "trapný žvanil o všem" a první
udělit Kolihovi.

Skopl (neověřeno)
Názor

Paradoxne si myslím, že pan Koliha díky své odvaze a vytrvalosti by si medaili zasloužil více než zmíněný pan Setíkovský. Díky jeho iniciativě prý se i něco zlepšilo.

Skopl (neověřeno)
Řád největšího škodila města a titul Žáby na prameni

Radnice má medaili za zásluhy opozice bude mít Řád největšího škodila a Řád Žáby na prameni. Můžeš Esa ( nevím ), která to jsou navrhnout tyto na Řád největšího škodila a Řád Žáby na prameni. Kandidaturu na tyto tytuli a řády je třeba zdůvodnit.

Jiří Koliha (neověřeno)
Zítra v MN

Ve středečních MN velmi zajímavý článek. Doporučuji si koupit a přečíst. I občan města může přinést do rozhodování radnice dobrý názor.

čtenář (neověřeno)
MN

Děkuji Jiříku. Bez tebe bych nevěděl,že existují Milevské noviny
a že jsou v nich články.Ó díky.

Jarmila (neověřeno)
Dnešní MN.

Líbí se mi článek Pepy Luxíka v MN ohledně školení úředníků a zastupitelů. Bohužel ten chlap má pravdu. I ten z ANO není špatný.

xxx (neověřeno)
ANO

už i ANO zjistilo, že současná koalice si na transparentnost jen hraje, super článek Venco Málku, držím palce

Gama (neověřeno)
video ze zasedání

Proč tam na webu milevska, ještě není video z posledního zasedání?

Tom.P. (neověřeno)
ANO

V článku pana Málka nevidím nic, co by se dalo číst jako hraní si na transparentnost.
Naopak zde čtu o dobré práci radních, o dobré práci kontrolního výboru, o zavedení videozáznamu.
Pak mě zaujalo, že vlastně pan Málek střílí do vlastních řad a má v podstatě pravdu.
Očekával bych více razance.
Článek nikoho neurazil ani nepotěšil.
Prostě pan Málek mluví jako zkušený politik.
Hlavně si nikoho nerozházet.

YX (neověřeno)
Koalice a ANO MN

TAk jsou nespokjení s tím, že se nic nedělá v koalici směrem k rozvoji. Chválí tam Radostu za to že se snaží, ale že to moc nejde. Doubka, Procházku, že se snaží dělat maškary. Ovšem tam také říká, že ostatní nic nedělají. Co se kontrolního výboru týče, tak, že mu návrhy neprošli, ale s tím nic neudělá a že jsou vůci písku s kontrolama pozadu a kdysi aby měli činost,tak konrolovali jen fornd rozvoje bydlení. Vysvětluje tam svoje návrhy, který musel udělat on jako občan, protože nikdo jiný toho není schopen.
Taky je zajímavé, že proti byl Radosta a naopak Třeští, Herout, Šrámek, Doubek, Machart byli pro, to také o něčem vypovídá.
Líbí se mi, že jako občan podává návrhy, které by měli dělat zastupitelé nebo přímo samo vedení radnice. Ti toho ovšem moc nedělají, jak je vidět. Možná Doubek lítá kolem investic, ten a Radost jsou jediní.

Alenka Kovářová (neověřeno)
Strážníci v Milevsku

Je jich hodně nebo málo. Studie hovoří o tom, že na 1000 obyvatel by mě být 1 strážník obecní policie. Milevsko jich má 12 na 8 tisíc obyvatel. Z toho se jeden válí celé dny na služebně a tloustne k prasknutí. Převážná část obyvatel Milevska, dle studie rozvoje města, jsou důchodci a děti do 15 let. V Milevsku máme taky kamerový systém, který daňové poplatníky stojí ročně 2,5 milionu. Zde se válí a chrápou mladá děvčata, přítelkyně strážníků a jeden invalidní důchodce. Potřebuje město tolik strážníků, potřebuje město takový kamerový systém? To otázka pro zastupitele Doubka.
http://pisecky.denik.cz/zpravy_region/v-protivine-budou-znovu-dva-strazn...

Výdaje za tuto činnost stojí město více jak 8 milionů korun. Položme si otázku, zda ježdění autem je opravdu smyslem práce, jakou bychom si představovali od strážníků?

YX (neověřeno)
Záznm ze zastupitelstva

Taky mě zajímá proč pořád není záznam na webu města. Toho máchala tam asi přechválil. Možná bude zajímavé se na to podívat. Taky směrem k tomu, že se zastupitelstvo málem zhroutilo, jako za Herouta a málem se muselo opakovat.

Oliva (neověřeno)
Alence Kovářové - dobrý postřeh

Dobrý příspěvek Alenko Kovářová a trefný. Máš pravdu. Nynější koalice má v programovém prohlášení, že provede analízu práce MP a bude dbát na úspory.
Jelikož zvolení politici ve městě jen slibují, zastupitelé a radní nic nedělají, tak dojdi na ZM a předlož tam konkrétní návrh zastupitelstvu, tak jak to udělal už dvakrát málek za ANO.
Myslím, že Ti v případě MP bude tleskat celé milevsko, protože tihle kluci za 8 mega a jejich činnost je opravdu velmi drahá záležitost a úplně k ničemu. Pojíždě po města autem, rozvážet poštu a stát na přechodech, když jsou děti do školy a vybírat pokuty pro technický. Vysměch všem. A hlavně za ty peníze.

lkjjlj (neověřeno)
retarder u vzoru

Proč jsou u vzoru dva retardery za sebou?

Beňo (neověřeno)
Městaká policie otázka od A.Kovářové na Doubka

Jsem zvědavej jestli Doubek odpoví na otázku, jako politik nebo jako ekonom.

Doubek Miroslav
Obrázek uživatele Doubek Miroslav
TO otázky

Objevilo se zde několik otázek, které zaslouží odpovědět, ale spadají do gesce (výkonu činnosti) někoho jiného.

Přesto se pokusím odpovědět:

1.) funkce tajemníka ?

Ano město s úřadem 3. typu má povinnost mít tajemníka. Pan starosta na tiskové konferenci minulý týden prohlásil, že již vyhlašují výběrové řízení

2.) Videozáznam z posledního ZMM  ?

   Včera jsem mluvil s p. Máchalem a videozáznam se altivně připravuje.  Zdržení zavinily technické problémy, protože v jeho nepřítomnosti natáčel někdo jiný - v jiném formátu.

3.) Městká policie ?

V minulosti jsem byl zastáncem razantního snížení, ale při současné potřebě eliminace rvaček a jiných bezpečnostních rizik nevidím situaci tak jednoznačně. Dílčí snížení by mohlo být žádoucí.  Slepá kolej ve snaze uspořit je "zrušení pultu centrální ochrany", protože stejný počet pracovníků se musí platit za sledování kamerového systému a navíc by se muselo platit externí firmě za střežení objektů města a navíc by odpadly příjmy za střežení soukromých objektů.

4.) Návrhy p. Málka ?

    Mnohé z jeho návrhů povazuji za možné a proveditelné (např. výstup materiálů a smluv z RMM, ...) něco je nereálné.

5.) Kontrola ve SMM ?

     Potvrzuji  v současnosti probíhá kontrola základních prostředků a majetku, kontrolní skupinou Finančího výboru.

6.) POKUD JSEM NA NĚCO ZAPOMĚL == NAPIŠTE KONKRÉTNÍ DOTAZ

xxx (neověřeno)
sliby chyby

takže Doubek v opozici byl pro snížení počtu policistů a jako radní v koalici zjišťuje, že jsou rvačky, to je dobré probuzení, jen tak dál, za levnější vodu, odpad zdarma a méně policistů, zdar

Panda (neověřeno)
Otázky

Zdravím. Dobře pane radní. Děkuji.

Domnívám se však, že dosud nebyl zpracován ani audit ohledně Obecní policie v Milevsku, ani audit na kamerový systém města. Přesněji na vytížení pracovní doby strážníků a pracovníků kamerového systému. Považuji proto váš názor za osobní náhled. Přesto vás upozorňuji na programové prohlášení vaší koalice bod Občané, město,úřad - Zhodnocení efektivnosti práce úřadu, městské policie a organizací města, důraz na zvyšo vání kvality zajišťovaných služeb, s co nejnižšími náklady pro město.

Taktéž vás i v tomto bodu upozorňuji, že některé komise při radě města neplní nejen programové prohlášení, ale také nařízení pana starosty města. - Maximální rozsah zveřejňování informaci z jednání orgánů města (zastupitelstva, rady, výborů, komisí),

Zde uvádím dva příklady - Sociální komise http://www.milevsko-mesto.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=...
Rozvojová komise- žádný zápis o její činnosti.
Jaký je názor strany SSO , neboť i vy máte v komisích a výborech své zastoupení doporučených kandidátů.

Doubek Miroslav
Obrázek uživatele Doubek Miroslav
TO předchozí příspěvek (Panda)

Ano je to můj osobní pohled na MP a ekonomichou funkčnost "Pultu centrální ochrany" a " Kamerového systému".

Řízení těchto institucí však nepatří do mé gesce, proto nehodlám zasahovat do práce příslušného kolegy z RMM (koaličního partnera).

Uvedený zápis (zveřejněná informace) ze sociální komise je skutečně "dechem z minulosti" jak nic nezveřejnit. Avšak v projenávaných záležitostec u bodů 2. a 3. zápisu se jedná o osobní údaje.

Rozvojová komise je seskupení ve kterém nemáme zástupce (pravděpodobně), protože jsme tam nikoho nedelegovali. Nevím co řeší, protože ani já jsem doposud neviděl žádný výstup (zápis, podnět, ...)  z její činnosti. Toto seskupení není orgánem RMM ani ZMM.

(neověřeno)
každá komise je orgán RMM,

každá komise je orgán RMM, vymlouvat se na kompetence koaličních partnerů je ubohé, já nic, já muzikant, já nemít kompetenci, já nebýt plnohodnotný radní, čerpající náhrady

Saffredin (neověřeno)
MP

To je ale alibismus. Pan Doubek říká. Budu si hrát na svém písečku. Dostal jsem hračku v podobě investic a ostatní mě nezajímá. Pane Doubku ta MP stojí přes 8 000 000,- Kč každý rok. Vy máte pověst šetřila a ochránce vyrovnaných financí. A Vás nezajímá co ta MP dělá. Občané to vidí. Jen pojíždí po Milesku autem, vybírá pokuty pro technický a asiistuje na přechodu, když jdou děti do školy. K čemu taková MP za 8 milionů je?

Panda (neověřeno)
Pěkné webovky

Zdravím. Jak pane Doubku naložíte s tím návrhem pana Málka. Zkuste zde vést nějakou polemiku ohledně dalšího dotazu o strážnících. Bez polemiky a diskuze je fórum na dvě věci. Váš sympatizant a volič.

Panda(Koliha Jiří?) (neověřeno)
Videozáznam ze ZMM

Tož jsem se na to jukl. Probíhalo to dobře. Starosta to vedl exelentně. Ale závěrem se ukázala jeho nováčkovská nezkušenost.
Zaujali mne závažné momenty z tohoto jednání.

Pan Málek vystoupil v bodě Nové záležitosti. Obyvatel města má nárok podle zákona O obcích, podávat návrhy, podněty. Potvrzuje to i podnorma zákona O Obcích, Jednací řád ZMM.
Po přečtení návrhu na záznam v kabelové televizi, měl pan starosta panu Málkovi poděkovat a požádat jej o předání návrhu tajemnici města. V tomto vidím pochybení pana starosty. Bohužel se do toho zamotal pan Doubek, citací z jednacího řádu města. Což je podnorma zákona O obcích a není nadřazena zákonu, pouze upravuje řízení ZMM, jak později upřesnil pan Šrámek. Starosta i pan Doubek zbytečně rozjitřili atmosféru poklidného jednání ZMM.
Také v druhém návrhu pana Málka došlo ze strany pana starosty ke zbytečné rozpravě o přijetí či nepřijetí návrhu.
Můj názor: Návrh obyvatele nebo majitele nemovitosti v městě, má být přijat, předložen ve zkrácené lhůtě nebo do 90 dnů k projednání ZMM. Nic víc, nic míň. A dohady o tom, zda má být přijato či ne, jsou zbytečné a nad rámec důstojnosti, kterou byla všechna zasedání dosud panem starostou vedena.

Druhá věc, která narušila jednání byla stížnost paní Bečkové. Jak řekl starosta, je to smutná záležitost a bude vyřešena. Je však jisté, že školení úředníků a zastupitelů v minulých létech stálo 13 milionů korun a přístup úředníků v tomto případě nebyl asi na úrovni tak, jak by měl být. Nebyl jsem u tohoto jednání, ale roztrpčenost paní Bečkové byla velká a já jí chápu. Pro příště by měla být upozorněna, že jen u stupínku k tomu určenému, je možno diskutovat o svém problému, nikoliv z obecenstva.

Třetí věc mě zaujala na základě obvinění pana Herouta panem Kolihou. Tento napadl pana Herouta s tím, že úmyslně chtěl jednání ZMM rozpustit. Nevěřil jsme tomu. Ale bohužel, bylo tomu tak. Záběry jsem si několikrát přehrál. V záznamu od 3:37:00 hod opustil místo pan starosta, poté pan Mácha odchodem na WC. Povšimněte si, že někdo z obyvatel počítá zastupitele a mává na tajemnici Čunátovou, která zastupitele přepočítává. Je jich 11. Pan Herout si toho všimne. Pak se tajemnice skloní a pan Herout něco říká obyvatelům, sundavá brýle, schovává je do kapsičky u košile a odchází. Opět někdo z obyvatel mává na tajemnici a volá z publika, že je jich málo. Poté přerušuje místostarosta pana Málka a vyhlašuje přestávku. Jen ten, kdo slyšel a viděl zblízka jednání pana Herouta ví přesně jak to bylo. A tím byl pan Koliha.
Jisté tedy je, že pan Herout opravdu úmyslně chtěl zrušit jednání a po přestávce ještě drze napadl starostu, že se jednání nezrušilo podle zákona. Důležitá jedna věc, chvilku před tím se pan Herout vrátil z vestibulu, což stvrzuje záznam.
Kvituji, že starosta byl připraven a přečetl dikci zákona ohledně pokračování jednání ZMM. Pan Herout nám předvedl, jaké zlo v něm dříme a nemůže zapomenout na svá léta ve funkci starosty, kdy musel jednání opakovat.

Bylo by opravdu zajímavé, kdyby některé sekvence záznamu ze zastupitelstva se objevily v kabelové televizi. Nemyslím ty, v kterých o nic nejde, nebo ty kdy se budou starosta či místostarosta vychloubat jak a co udělali dobrého pro město. To lidé ocení při volbách. Jde o napříkla o projednávání bodu ohledně kontroly kontrolního výboru o neplatičích za odpad, o příspěvku pro Církevní charitu Fanouš nebo i otázky obyvatel na starostu, místostarostu a členy zastupitelstva. To by byl ten prubířský kámen na jakém by byla vidět práce celého zastupitelstva a jeho členů. Na těchto záběrech by bylo vidět, který ze zastupitelů si váží toho, že může být součásti tohoto sboru a nebo jim pohrdá a na zasedání, která jsou jednou za 6 týdnů se nemíní dostavovat. Je ostudou, že tak důležitého jednání se nezúčastňuje 1/3 zastupitelů. Nebo, když vystupují obyvatelé v dotazech, či příspěvcích k jednotlivým projednávaným bodům zasedání, tak jimi někteří zastupitelé pohrdají, neposlouchají a čile se vybavují mezi sebou. Lze vidět na záznamu u pana Pavla Procházky a pana Šrámka. Věřím, že snad po zhlédnutí takových záběrů, by lidé poté prohlédli a volili by ty, kteří si svým přístupem a prací zvoleni být zasloužili.

Těším se na zhodnocení dalšího videozáznamu z Veřejného zasedání ZMM a jeho hladký průběh, který byl kladem předchozích zasedání v tomto volebním období. Vaše Panda.

fotograf (neověřeno)
příspěvek Pandy

Tomu říkám objektivní zhodnocení. Tento příspěvek se mi líbí. Po zhlédnutí videa věc vidím velmi podobně.

Stránky

Přidat komentář

Full HTML

  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • PHP kód vložte mezi tagy .
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Plain text

  • Povolené HTML značky: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • PHP kód vložte mezi tagy .
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
CAPTCHA
Pro potvrzení opište text z obrázku
Obrázkové CAPTCHA
Vložte znaky zobrazené na obrázku.